ג'ובס פלייס

הטרדה מינית או מעשה מיני במקום העבודה אינו מצריך התנגדות או צעקות. לעתים, ייתכן שנהיה במצב שבו נאלץ להסכים או לא להתנגד למעשה מיני על ידי מישהו שהוא בכיר מאיתנו.

מדוע?

אדם שנמצא בתפקיד בכיר, כלומר מעלינו הוא בעל השפעה על ההתקדמות שלנו במקום העבודה, על זכיה במכרז כזה או אחר, על האם נקבל העלאה השנה ועוד… לכן, הרבה פעמים נשים מרגישות שכופים עליהן סיטואציה מבלי שהבענו התנגדות.

זוהיא הטרדה מינית במקום העבודה ועל פי חוק העונשין, מדובר גם בעבירה פלילית. החוק מסביר את מערכת היחסים במקום העבודה. יכולות להיות סיטואציות של קיום יחסי מין שהן מרצון.

מה שהופך את האקט המיני מרצון לעבירה פלילית קשור בהכרח למערכת היחסים בין הצדדים. כל מערכת יחסים גם במקום העבודה שיש בה יחסי היררכיה מעמדית יכולה להיחשב אפילו כאונס גם אם לא היתה התנגדות.

 הסיבה לכך היא משום שמערכת היחסים היא היררכית והיא יכולה להיות בין עובד ומעביד, רופא ומטופל, פסיכאטר ומטופל, מרצה וסטודנט, מנהיג רוחני ואדם שמאמין בו. זוהיא מערכת יחסית בה לאדם שנמצא מעל אדם אחר יש שליטה בגורל שלו, בשכר שלו, בעתיד שלו והיא מכתיבה את היכולת להסכמה מרצון. 

אז איך תדעו אם מדובר בהטרדה מינית או הטרדה על רקע גזעני?

הזכות של כולנו היא הזכות לקבלת ייעוץ משפטי. שווה לבדוק משפטית מה קרה באירוע, להתייעץ עם עורך דין המתמחה בהטרדה מינית בעבודה וכך לא רק לממש את הזכות שלך, אלא להבטיח שמקרים כאלה לא התקיימו יותר בכזו קלות.

תחום: מדריך חיפוש עבודה