ג'ובס פלייס

כשאנחנו בוחרים להתחיל מסלול לימודים, יש כל מיני שיקולים שמנחים אותנו ביניהם שיקולים הקשורים ליכולות ולכישורים שלנו, שיקולים כלכליים וגם שיקולים הקשורים למה אנחנו אוהבים לעשות. הנה חמשת המקצועות הכי מבוקשים בישראל לשנת 2019.

מקצועות ההנדסה

מקצועות ההנדסה תפסו תאוצה רבה בחמש השנים האחרונות, כאשר גם היום, חברות ההייטק אשר פזורות להן בכל חלקי הארץ זקוקים לעובדים חרוצים. מקצועות אלה רלוונטים גם לארגונים, מפעלי תעשייה, בתי חולים ועוד. בין המקצועות המבוקשים בתחום זה: הנדסת חשמל, הנדסה ביו רפואית, הנדסה כימית, הנדסה תעשייה וניהול והנדסת חשמל.

מקצועות ההייטק

מדובר בתחום שרק גדל, מתרחב ומתפתח ככל שהזמן עובר. הקדמה והטכנולוגיה לא מפסיקות להפתיע ולכן מקצועות ההייטק נחשבים למאוד מבוקשים. למעשה מדובר לכל מקצועות האינטרנט והתוכנה החל מקידום אתרים, דרך פיתוח תוכנות ועד אבטחת מידע וסייבר.

עריכת דין

למרות שמנתונים עולה כי רק 75% מהסטודנטים שמסיימים משפטים אכן עוסקים בתחום, עדיין מדובר בתחום מבוקש ופופולארי בעיקר בקרב צעירים שמתחילים את מסלולם הקרייריסטי. השילוב בין עבודה מאתגרת ומספקת לבין שכר נאות ואופציות רבות להתפתח ולהתקדם בתחום, הופכות אותו לאחד המקצועות הכי מבוקשים גם בשנת 2019.

מומחה למידה חישובית

אמנם מדובר בתחום שרק התחיל להתפתח לא מזמן והוא גם שייך לקבוצת ההייטק, ובכל זאת בחרנו להתמקד בו באופן ספציפי. חברות רבות משקיעות סכומים אדירים בתחום הבינה המלאכותית. בתוך תחום זה נכנס כל הנושא של למידה חישובית שמאפשר מעצם למחשב לאגור מידע בצורה אינטואטיבית בהתאם לתהליכים קודמים. אם למשל אתם מקבלים למייל שלכם כל מיני תכנים שמעניינים אתכם, זה בדיוק זה.

מנהלי חדשנות

תחום היזמות הינו רחב וכולל בתוכו מגוון של מקצועות. התחום מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו להתפתח בתחום שלו. לא ממש ברור לאן זה הולך כי מדובר במקצוע חדש יחסית אבל הלימודים במכללות השונות מציעים סדנאות וקורסים ביזמות עסקית, יזמות חברתית, מימון מיזמים, יזמות פנים ארגונית. תוך כדי לומדים איך להטמיע חדשנות בתוך פרויקט חדש, איך להביא רעיונות חדשים יעילים לארגון קים ואיך ליצור שיתופי פעילה חכמים.

תחום: מדריך חיפוש עבודה