ג'ובס פלייס

אמנם המודעות לתופעת תאונות העבודה ולצורך לנקוט בכל האמצעים כדי לצמצם את מספרן נמצאת במגמת עלייה, אולם גם כך מתרחשות מדי יום לא מעט תאונות שכאלה, כולל תאונות שגובות מחיר יקר במיוחד מהעובדים. בסך כל יש בישראל כמה עשרות אלפי עובדים ועובדות שנפגעים מדי שנה בתאונת עבודה, ועוד נתון שמעיד על ההיקף הרחב שלהן הוא הסכום הכולל שמשלם ביטוח לאומי לנפגעי תאונות אלה – למשל 4.5 מיליארד ₪ בשנת 2015.

עו"ד

 

ההמלצה החשובה ביותר לכל עובד ולכל עובדת היא כמובן לוודא שבמקום העבודה נשמרים בקפדנות כל הנהלים וכל הכללים, כך שרמת הבטיחות הינה מקסימלית. אם בכל זאת נפגעתם מתאונת עבודה, עורך דין בעל ניסיון ספציפי בתחום מורכב זה יסייע לכם לזכות בפיצוי כספי כפי שמגיע לכם.

מי מפצה עובדים שנפגעו בתאונת עבודה?

עורך דין תאונות עבודה, כלומר עו"ד שתחום מומחיותו הוא תאונות עבודה, אמון על מיצוי כל הזכויות של כל עובד אשר נפגע תוך כדי עבודה, בדרך למקום העבודה או בדרך ממנו אל ביתו. בהקשר זה חשוב להדגיש כי ישנם 3 גופים שעשויים לפצות עובד שכזה – המוסד לביטוח לאומי, חברת ביטוח שביטחה את העובד בביטוח פרטי רלוונטי והמעסיק. חשוב להדגיש כי עורך דין מנוסה יגרום לכל מי שחייב לשלם לעשות זאת ומבלי שתשלום מגורם אחד יבוא על חשבון תשלום מגורם אחר.

כיצד פועל עורך דין תאונות עבודה?

עורך דין תאונות עבודה אוסף את כל החומר הרלוונטי ובפרט מידע לגבי האופן בו התרחשה התאונה. מידע רלוונטי נוסף הוא רשימת פוליסות הביטוח הפרטיות שבידי העובד שנפגע. בדרך זו מאתר אותו עורך דין את כל חברות הביטוח שייתכן כי הן מחויבות בפיצוי האדם – ובמקרים רבים די בעצם הפנייה דרך עורך דין שמתמחה בתביעות בגין תאונות עבודה כדי לשכנע את חברת הביטוח לשלם פיצויים בגין תאונת העבודה, גם כשמדובר בחברה שנוטה לנסות להתחמק במקרים שכאלה.

על-מנת למקסם את סיכויי קבלת הפיצוי מכל הגורמים הרלוונטיים, גם אם יידרש לשם כך הליך משפטי, חשוב לתעד היטב כל התרחשות שנוגעת לתאונה, ולשמור בקפידה על כל המסמכים. עורך דין תאונות עבודה מיומן גם מנחה את העובד אילו מסמכים חשוב במיוחד להשיג.

תחום: משפטים