ג'ובס פלייס

בעל חברה קטנה או חברה דלת תקציב? האם עסקת באפשריות הקיימות ברשותך לגייס עובדים איכותיים בעלות כספית אפסית? קיימות מספר אפשריות לבצע זאת. בואו נדון בחלק קטן מהדרכים האפשריות.

רשתות חברתיות

הרשתות החברתיות מאפשרות חיפוש עובדים באמצעות פתיחת פרופיל והוספת פרטים אודות החברה. יש להתאים את אופי המשרה לאיוש לאופי הרשת החברתית בה מפרסמים.

  • מומלץ להתמקד תחילה בלינקדאין (LinkedIn). מדובר ברשת שיתרונותיה הבולטים הינם האפשרות להעלות תכנים אודות המגייס והארגון וכן המסר המקצועי אותו היא מעבירה. כדאי לדעת שמנהלים רבים פעילים ברשת זו. מומלץ להצטרף גם לקבוצות הרלבנטיות לאלו המחפשים עבודה ולפרסם בחינם מודעות דרושים. חיסרון של הרשת במהלך חיפוש עובדים בחינם, הוא השימוש הדומיננטי בשפה האנגלית, והעובדה שהיא בעיקר ממוקדת בכירים ואנשי הייטק. מסיבה זו, כדאי אולי לבחון גם אלטרנטיבות.
  • "קפה דהמרקר" היא דוגמא לרשת חברתית מעולה שאיבדה מכוחה בעת האחרונה, לטובת פייסבוק. הקבוצה מכילה קבוצות ייעודיות של חיפוש עובדים בחינם והצעות עבודה.
  • פייסבוק – ניתן להקים קבוצת למטרת חיפוש עבודה, ו/או דף ייעודי לחברה ולפרסם דרכה מודעות דרושים. קיימת גם אפליקציה היוצרת לוח דרושים מאוסף המודעות המפורסמות בפייסבוק.

דרך טובה לפעולה ברשתות החברתיות, היא לפרסם מידע על מגמות חיוביות בחברה, תוך ציון העובדה שאתם מכייסים עובדים. לעיתים קרובות, אנשים קוראים את המידע ושולחים קורות חיים, או מפנים את המודעה לחבריהם המעוניינים. חשוב לזכור שפתיחת פרופילים ברשתות החברתיות דורשות מאמת וזמן, ולא בכל המקרים הפעילות תהיה שווה לתמורה אותה תקבלו מגיוס העובדים.

עובדים ומכרים

חברים יכולים להוות יתרון בכך שיסייעו לכם למצוא את המומחה המבוקש. זהו חיפוש עובדים בחינם שגם מכיל את רכיב האמינות, במידה שאתם יכולים לסמוך על המילה של חבריכם ומכריכם. "חבר מביא חבר" מוכיחה את עצמה לרוב כדרך איכותית להגיע לעובדים ראויים ומתאימים לארגון. התפקיד שלך כמגייס הוא לוודא שהדרך אכן עובדת כראוי. זכור כי כליך לוודא כי גם העובדים בחברה מודעים לתהליך הגיוס וכי ידאגו להפיץ את העניין בקרב חבריהם ומכריהם הפוטנציאליים ולהפעיל את קשריהם בחוכמה, על מנת להגיע למועמדים איכותיים. יצוין עוד, כי בארגונים גדולים יחסית, מקובל לצ'פר עובד שהביא עובד שבסופו של דבר נקלט בחברה.

מודעות דרושים בחינם

ישנם אתרים רציניים, כמו "אולג'ובס", המאפשרים חיפוש עובדים בחינם. ובכל זאת, יש קצ'. מודעות אלו מתאימות לתחומים בהם היצע העובדים גדול מהביקוש. מצב זה יתאים יותר למציאה אנשי אדמיניסטרציה, ופחות למתכנתי פיית'ון או ג'אווה.

השמה בחינם

חברות השמה מסוימות פועלות ללא מטרות רווח עבור המגייס, כיוון שהן מעניקות שרות לבוגרי אוניברסיטאות, בתי ספר ויוצאי צבא. הן מתייחסות לרוב לפלח אוכלוסיה מסוים, אך לעיתים גם גיוס כזה עשוי להתאים למקרה הגיוס המסוים שלך.

תחום: מקומות עבודה