ג'ובס פלייס

ימי הקורונה הם לא רק ימי מגפה בריאותית אלא גם נקראים ימי מגפה כלכלית בעקבות גל הפיטורים, הוצאות עובדים לחופשות ללא תשלום וקריסת עסקים בכל רחבי הארץ והעולם, המצב יצר מגפה כלכלית של אנשים שלא מסוגלים לעמוד בתשלומים, שלא מסוגלים לסיים את החודש וביקוש אדיר לעבודה בשוק שבו אין כמעט היצע.

בכתבה זו נביא בפניכם את חיפוש העבודה בתקופת הקורונה מכמה אספקטים שונים, האם להמשיך ולדבוק במקצוע שלך או אולי לעשות הסבה מקצועית מהירה ולהתחיל לעבוד בתחום אחר שבו יש היצע.

החלטות קשות

תחומים רבים בזמן הקורונה נעלמו לגמרי מעל פני האדמה ומציאת עבודה בתחומים אלו בלתי אפשרית ואין צפי לזמן שייקח להם לחזור ולהיות רלוונטיים אם בכלל… קחו לדוגמא את תחום התיירות, מדריכים ואנשי תחום אחרים בענף יושבים בבית בלי שום צפי מה עוד מחכה להם, אלו שהיו מועסקים ויצאו לחל"ת לפחות יכולים ליהנות מקצבה חודשית למשך פרק של שנה קדימה גם אם זה לא חצי מהסכום שהן הרוויחו זה עדיף על כלום, אבל מה עם אלו שאין להם את הפריבילגיה?

• לא משנה כמה אוהבים את התחום זה הזמן לשנות – ההחלטה הראשונה שרבים עושים היא לעשות הסבה מקצועית זריזה ולצאת לשוק העבודה בתחום שלו יש דרישה כגון: שיווק באינטרנט, תכנות, עיצוב גרפי ועוד..
• למצוא עבודה סיזיפית וזמנית עד יעבור זעם ולחזור לתחום – הישראלים לא אוהבים לעבוד עבודות סיזיפיות ולכן רבים מהעובדים בעבודות השחורות הם עובדים זרים או שוהים בלתי חוקיים, קחו לדוגמא את ענף החקלאות בו תמצאו עשרות אלפי עובדים תאילנדים בארץ שעובדים בתחום שלא חסרה בו עבודה, אחת ההחלטות היא לפנות למקור הכנסה זה ולעסוק בו לפחות עד שהמצב המורכב של תחום התיירות יסתיים.

תחום: מדריך חיפוש עבודה