ג'ובס פלייס

הביוטכנולוגיה היא ענף מדעי שמשלב בתוכו מספר תחומים כגון: ביוכימיה, ביולוגיה מולקולארית ומיקרוביולוגיה. הביוטכנולוגיה משלבת למעשה בין ענפים אלה וחוקרת את ההקשרים הקיימים ביניהם ואת ההשפעות ההדדיות שיש לענף אחד על משנהו.

הביוטכנולוגיה מיישמת ידע שקשור באופן שבו צמחים, בעלי חיים ובני אדם מתפקדים במטרה לפתח טיפולים חדשניים ותהליכים חדשים. בעצם, הביוטכנולוגיה משתרעת על פני מספר תעשיות והיא כוללת ענפי ייצור, שיווק ומחקר.

תעשיית הביוטכנולוגיה היא אחד הענפים החדשניים והחשובים ביותר שפתחו יותר מ-1.6 מיליון מקומות עבודה בעולם ועוד כ-5 מיליון מקומות עבודה בארצות הברית. משרות בתחום הביוטכנולוגיה מצריכות כוח עבודה מיומן מאד ולכן שכר העובדים בתחומים אלה גבוה בממוצע ב-79% לעומת השכר הממוצע של העובד במגזר הפרטי בארצות הברית. תחומי מדעי החיים דורשים רמה גבוהה של כישורים ומיומנויות שבאה לביטוי גם בכל אותן מודעות דרושים ביוטק שמתפרסמות חדשות לבקרים במגזר הפרטי והציבורי.

נכון להיום, במונחים של חדשנות וצמיחה בתעשייה הביוטכנולוגית, ארצות הברית היא המובילה בעולם. יחד עם זאת קיימת בענף זה תחרות גלובלית שהולכת וגדלה במהירות. מדינות רבות ברחבי ארצות הברית תומכות היום בתוכניות שמטרתן לעודד השקעות ולסייע לחברות בתחום הביוטכנולוגיה למנף משאבים קיימים, שכה חיוניים לצמיחה של תעשייה חדשנית זו בארצות הברית.
לדוגמה, ארגון התעשייה הביוטכנולוגית (BIO) בשיתוף עם CSBA (Council of State Bioscience Associations), פיתחו יחד תוכניות לזיהוי אמצעים חדשים וחדשניים ליצירה, לטיפול ולשימור של תעשיות ביוטכנולוגיות.

משרות בענף הביוטכנולוגיה
אם אתם מחפשים אחר מודעות דרושים ביוטק בוודאי תתקלו במגוון של מעסיקים שמחפשים עובדים מיומנים בתעשיות כמו: תעשיית הקוסמטיקה, המזון והתרופות. מקומות עבודה אחרים שמחפשים עובדים בתחום הביוטכנולוגיה הם מכוני פיקוח, חברות לייעוץ ולהדרכה ומכוני תקינה.

מסלולי לימוד שונים
מוסדות להשכלה גבוהה מציעים היום לימודים לתואר שני בביוטכנולוגיה כמו גם לימודי הנדסה. במסגרת הלימודים הסטודנטים חוקרים תהליכי חיים שונים במערכות ביולוגיות מסוימת. זאת, במטרה להשתמש בידע זה כדי ליצור מוצרים חדשניים בתחומים רבים כמו: תעשיית החקלאות, החקלאות הימית, הרפואה והאנרגיה.
הסטודנטים לומדים פיתוח של מוצרים וזנים חדשים, ועוסקים, בין השאר, בהדברה ביולוגית, בתרביות רקמה צמחיות, בביוטכנולוגיה של הסביבה ובהנדסת המזון.

תעשיית החקלאות והכימיקלים
תעשייה זו משתמש בביוכימיה ובביוטכנולוגיה על מנת לייצר מוצרים מתקדמים שקשורים להגנת היבול, לפיתוח של זרעים מתקדמים ולפיתוח תהליכי עיבוד חקלאי, דלק ביולוגי, מדבירים על בסיס צמחי, שמנים וחומרי סיכה ועוד.

התעשייה הרפואית
תעשייה זו מפתחת חיסונים, תרופות ביולוגיות, רקמות ותרביות. אך לא רק.
התעשייה הביוטכנולוגית הרפואית מתמקדת גם בפיתוח אביזרים ומכשור רפואי מתוחכם ומייצרת מגוון רחב של מוצרים ביוטכנולוגיים כמו מכשירי ניתוח, שתלים אורתופדיים, מכשירים בתחום רפואת השיניים ומכשירים ומוצרים לטיפול בחולה (כמו הליכונים, כסאות גלגלים ומיטות משוכללים וחדשניים).
התעשייה הביוטכנולוגית בתחום הרפואה עוסקת כמובן גם במחקר. במסגרת זו מפתחות החברות תרופות חדשות, מערכות לגילוי מחלות, טיפולים גנטיים בתא ועוד. אמנם ההתמקדות של תעשייה זו היא בעיקר בבריאות האדם, אבל יש חברות לא מעטות שמתמקדות גם במחקר בתחום החקלאות והווטרינריה.

תעשיות נוספות
אחסון קר, ניטור המוצר, טכנולוגיות חדשות להפצה, כמו מערכות הפצה אוטומטיות של תרופות, תעשיות הפצה שקשורות לביוטכנולוגיה וכוללות: תרופות, ציוד ומכשור רפואי – הם רק חלק משלל התעשיות שמצריכות עובדים בתחום הביוטכנולוגיה.
כל אחד מהענפים הקשורים לביוטכנולוגיה הופך להיות חלק בלתי נפרד מהייצור הראשוני ומהלוגיסטיקה המתקדמת ביותר לפיתוח מוצרים בתחום הביוטכנולוגיה.