ג'ובס פלייס

מגפת הקורונה גרמה לענפים רבים בשוק העבודה הישראלי והעולמי בכלל להיעלם כלא היו,העובדים, הבעלים של העסקים והחברות הגדולות בתחום יושבים ברובם בבית בחוסר מעש ואין להם אפילו שבב של כיוון לכמה זמן ימשך המצב ואם הם בכלל יחזרו למקום עבודתם בסופו של דבר.

בכתבה זו נסקור את הענפים שנפגעו בזמן הקורונה למה יש חוסר וודאות לגבי עתידם גם לאחר מגפת הקורונה שתחלוף בזמן כזה או אחר מהעולם ומה כדאי להם לעשות.

ענפים שנפגעו

• תיירות – הענף על כללותו ספג פגיעה קשה אם לא אנושה, מדריכי תיירים, בתי מלון, סוכני טיסות, חברות תעופה וכל תחום שהיה תלוי בענף התיירות פשוט נסגר עד להודעה חדשה אם לא קרס ופשט רגל כבר, עובדי ענף התיירות ברובם יצאו לחופשות ללא תשלום, אך רוב הסיכויים שתיגמר הקורונה מרבית העסקים שהעסיקו אותם כבר לא יהיו קיימים בעקבות פשיטות רגל.
• אירועים – תחום האירועים ספג גם הוא מכה אנושה ודווקא שהיה נראה כאילו והענף מתחיל לחזור לפעילות בחודש אוגוסט הגיעה המכה הנוספת שתשאיר בבית עוד תקופה ארוכה את רוב העובדים בתחום.
• תחומי הבמה – כל האמנים ושאר עובדי הבמה כמו אנשי סאונד, תאורה, הקמה ופירוק וכ"ו נמצאים כבר תקופה של חצי שנה ללא אפשרות להתפרנס כיוון והאיסור על התקהלויות גורם לכך שאין הופעות ואין הצגות, חוסר הוודאות ממשיך לאחוז גם בענף זה וכנראה שעד שלא נראה משהו שיעצור את המגפה כנראה שלא יהיו הופעות מכל סוג שהוא.

תחום: מדריך חיפוש עבודה