ג'ובס פלייס

המון אנשים, כאשר הם מגיעים לשלב של שליחת קורות חיים, לא מצליחים למצוא עבודה, למרות שהם למדו במקום נחשב והוציאו ציונים טובים במהלך התואר שלהם. הסיבה לכך היא לרוב כתיבה לא נכונה של קורות חייהם. בכדי להתגבר על זה, רבים משתמשים בעזרה של קורות חיים לדוגמא, שניתן למצוא ברחבי האינטרנט.

כתיבת קורות חיים

אנשים רבים חושבים שכתיבת קורות חיים זו פעולה קלה, אך לא כך הדבר. כאשר ניגשים לכתוב קורות חיים, יש לעשות זאת בדרך נכונה. חברות השמה רבות הוקמו רק בגלל חוסר הידיעה של אנשים בכתיבת קורות חיים. כאשר אנשים רבים ניגשים לכתוב קורות חיים, הם חושבים שככל שקורות החיים מלאים יותר, זה יותר טוב, אבל לא כך הדבר. לכל משרה יש את הדרך לפיה יש לכתוב קורות חיים, וניתן למצוא המון גרסאות של קורות חיים לדוגמא ברחבי האינטרנט ובאתרי ההשמה בעיקר.

מה לכתוב בקורות חיים

יש משפט שאומר "כל המוסיף גורע" ויש להבין את המשפט הזה בהקשר של כתיבת קורות חיים. קורות חיים הם כרטיס הביקור שלכם כאשר אתם ניגשים למשרה מסוימת. קורות החיים הם הסינון הראשוני של כל מעסיק, לפני שיקראו לכם לראיון עבודה אישי. תארו לכם את המצב הבא; משרה נחשקת בחברה מובילה מוצעת לשוק ומגישים אליה כ-300 קורות חיים. הסיכוי להתקבל למשרה הזו הוא נמוך מאוד אם מסתכלים על זה מהצד. אך יש אנשים שיודעים איך לכתוב קורות חיים ענייניים ולכן קורות החיים שלהם מקבלים בולטות אשר מקנה  להם יתרון מובהק על פני אלה שאינם יודעים לכתוב קורות חיים טובים. יש לשים דגש על מה מכניסים לקורות החיים ומה לא.

דוגמא לקורות חיים

אתם יכולים לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בכתיבה של קורות חיים, אך אתם יכולים לעשות הכול לבד ללא אותן חברות. אתרים רבים ברשת האינטרנט, מספקים קורות חיים לדוגמא למגוון רחב של משרות. בנוסף, באפשרותכם למצוא מגוון רחב של עיצובים לקורות חיים שימשכו את העין של המעסיק על פני קורות חיים אחרים. חבל שרק בגלל שאינכם יודעים איך לכתוב קורות חיים, תפספסו את עבודת חלומותיכם.