ג'ובס פלייס

ישנם תחומים מסוימים, בהם אנחנו יכולים לעשות את הדברים בעצמנו, מבלי להזדקק לאנשי מקצוע. למשל, אם אנחנו רוצים לתקן סתימה בבית או לעשות נקודת חשמל, אז בהנחה ויש לנו ידע מוקדם, כלים מקצועיים וידיים טובות, אז הרבה פעמים נבחר לעשות את זה בעצמנו בשביל לחסוך בעלויות. זה נכון לגבי תחומים רבים נוספים שקשורים לבית או לעולמות תוכן אחרים.

אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא ראיית חשבון וניהול הכספים של העסק. הרבה פעמים, בעיקר בעסקים קטנים או בקרב בעלי מקצוע חופשיים, אנחנו נוכל לראות העדפה שכל התחום של ניהול החשבונות נשאר בידיי בעל העסק או מי מבני משפחתו, ולא עובר לידיים מקצועיות, קרי לרואה חשבון.

יש לכך יתרונות מסוימים, בעיקר בכל הקשור לעלויות כספיות וכן לעובדה שהדברים נעשים בזמן שלנו, מבלי שאנחנו תלויים בגורם אחר, שעובד עם עוד לקוחות כמונו. אך זה לא אידיאלי, ועדיף כן להסתמך על רואה חשבון ולא לעשות את הדברים בעצמנו.

לפני שנסביר מדוע, צריך לזכור שאנחנו תמיד יכולים ללכת על דרך האמצע וזה לשכור רואה חשבון פנימי שיהיה חלק מהעסק. הבעיה היא, שמדובר בעלויות גבוהות שלא כל עסק ובוודאי לא כל בעל מקצוע יכול לעמוד בהן.

מדוע נכון לשכור את שירותיו של רואה חשבון

רואה חשבון מקצועי יוכל לבצע עבורנו את כל עבודות החישוב, הוצאות והכנסות, הגשת דוחות וכן כל מה שנדרש בעבודה מול רשויות המס, מע"מ וביטוח לאומי.

לא רק שהוא ידע כיצד לבצע את הנדרש ממנו בצורה נכונה ומקצועית, הרי להבדיל מאיתנו גם עם  כל הידע שאנחנו צוברים עם הזמן, אנחנו עדיין לא אנשי מקצוע, אלא שהוא יוכל לנהל איתם דיאלוג ומשא ומתן בשמנו, כך שאנחנו נשלם פחות או נגיע איתם להסדרים מסוימים שיהיו נוחים לנו. לכך יש להוסיף, שהוא ידע למצוא את הפרצות הנדרשות בחוק, לטובתנו.

נקודה נוספת חשובה, כשאנחנו עובדים עם רואה חשבון, אומנם זה עולה לנו כסף אך אנחנו חוסכים זמן יקר, זמן בו אנחנו יכולים להשקיע בעבודה עצמה. אם אנחנו מבצעים את עבודת החשבונות לבד, אנחנו צריכים לחלק את הזמן שלנו בין זה לבין העבודה, מה שיכול לפגום ביכולת שלנו להעניק שירות איכותי ומהיר ללקוחות. לכן מוטב שנעבוד עם רואה חשבון שיחסוך מאיתנו את זה.

נכתב על ידי אלעזר קלירס – רואה חשבון ברמת גן

תחום: חשבונאות וכספים