ג'ובס פלייס

רושם הוא דבר חשוב בחיי היום יום אבל שמדובר על ראיון עבודה הוא אפילו קריטי, המראיין בוחן את המקצועיות של הבן אדם אבל לא פחות גם את האנרגיה שהבן אדם משדר, את האופי שלו, האם הוא יתאים לעבודת צוות, האם יהיה גורם חיובי מבחינת המורל בחברה, האם הוא נראה רציני ומחויב מספיק ועוד…

בכתבה הבאה נכין אתכם באמצעות 5 טיפים יעילים לראיון עבודה, איך ליצור רושם חיובי על המראיינים וכיצד להיראות מקצועיים ומחויבים.

5 טיפים שיעזרו לכם להיראות טוב בפני המראיינים שלכם

  1. הופעה חיצונית – רושם ראשוני הוא אחד הדברים החשובים שיש, מחקרים מראים כי רושם ראשוני בדרך כלל מתקבל אחרי 7 שניות בלבד, כלומר סביר מאד להניח שלא תספיקו אפילו להגיד שלום והמראיין כבר גיבש עליכם רושם ראשוני על סמך ההופעה החיצונית שלכם, לכן הקפידו להגיע לראיון עבודה שאתם בעלי הופעה חיצונית מסודרת, לבשו בגדים יפים ונקיים שמשדרים רצינות, התבשמו בטיב טעם, סדרו את השיער והימנעו ממשקפי שמש על הראש או תלויים על הבגדים.
  2. לשדר רוגע ולחייך המון – אנשים רגועים שמרבים לחייך יוצרים תגובה חיובית בחזרה, השתדלו לשמור על רוגע פנימי וחייכו די הרבה, כמובן שבהקשר לשיחה, או לבדיחה שסיפר המראיין.
  3. לנסות וליצור אינטראקציה חיובית עם המראיינים – אם תצליחו להתחבר עם המראיינים לא רק שתזכו לנקודות זכות אצלם כי סביר להניח והם יחבבו אתכם אלא גם תראו להם שאתם מסתגלים לתאים חברתיים במהירות וכמעט כל חברה רוצה שהמצב החברתי אצלה יהיה חיובי ועם אנשים חברותיים.
  4. לדבר לעניין ולהשתמש בביטויים מקצועיים במידה – הקפידו לדבר לעניין, לא לסטות הרבה מהנושאים שנשאלתם עליהם בראיון והשתמשו הרבה בביטויים מקצועיים אבל לא בהגזמה.
  5. להדגיש את היתרונות שלכם – אחרון חביב הקפידו להדגיש ולחזור לפחות פעמיים על כל יתרון שיש לכם בין אם זה ניסיון, יכולת למידה גבוה, טקטוק של משימות או זמינות גובה לעבודה, העיקר שהמראיין ישמע על התכונות והיתרונות שלכם לפחות פעמיים.
תחום: מדריך חיפוש עבודה