ג'ובס פלייס

Rate this post

עסק שנמצא בנקודה שבה הוא נזקק לייעוץ בכדי להמשיך ולהתקיים, יעדיף פעמים רבות לקבל את הסיוע המקצועי הזה מגורם שאיננו מעורב באופן אישי בארגון ושאין לו אינטרס. נקודת המבט החיצונית הזו יכולה להעניק הרבה מאוד יידע חדש באשר לאופן שבו הארגון פועל, כאשר העניין החשוב ביותר הוא שיקוף של הקיים לצורך שיפור של העתיד להתרחש. על אף השכיחות של תהליכי ייעוץ ארגוני בתוך חברות גדולות במשק, חשוב להבין כי למעשה כל עסק יכול להסתייע בשירות שכזה ובלבד שבעל המקצוע המוביל את התהליך, הינו אדם בעל יכולות הסתכלות מעמיקות ואובייקטיביות אשר בעזרתן יוכל "לתפור" עבור העסק הספציפי את התהליך הייחודי לו.

מהו מטרתו של תהליך הייעוץ המקצועי לארגונים

תפקידו של יועץ ארגוני הוא נטילת המושכות של תהליך ארגון מחדש או התחדשות של התרבות הארגונית, אשר נראית כפתרון לאחד מהמצבים הבאים:

  1. עסק שהיה בצמיחה אדירה וכעת נכנס לשלב של סטטוס קוו.
  2. עסק שהרוויח והפך להיות מפסיד.
  3. עסק לפני סגירה.

יועץ לארגונים יכול להגיע לחברה או לעסק בכל שלב בדרך, כאשר כמובן שתכנית העבודה שהוא ייצור תהיה מושפעת במיוחד מהמצב הכלכלי שבו העסק שרוי. עם זאת, יועצים עסקיים חייבים גם לראות את ה"מאקרו", כלומר להביט קדימה מעבר למספרים ולמאזנים הפיננסיים ולראות כיצד, באמצעות הון אנושי, ניתן להצעיד את הארגון לדרך חדשה אשר תוביל, בתקווה, גם לרווחה כלכלית.

כיצד מוצאים יועץ לעסקים שיתאים לאופי הארגון שלכם

כמו כל בעל מקצוע במשק, גם יועצים ארגוניים הם אנשים הצוברים מוניטין ומכאן שהטובים ביותר – שמם יעבור מפה לאוזן וייתכן שתוכלו להשיג המלצה נהדרת באמצעות קולגות שלכם. עם זאת, כדאי לערוך פגישה ראשונית עם יועץ פוטנציאלי, זאת בכדי לשמוע ממקור ראשון על הניסיון שלו בתחומו, כמו גם להרגיש האם ישנה כימיה בינאישית ורמת תקשורת גבוהה עמו. זהו עניין חשוב מאוד, מכיוון שמדובר בבעל מקצוע שעומד ללכת עמכם יד ביד וללוות אתכם בתהליך הבראה עסקי שיהיו מעורבים בו, ללא ספק, גם רגשות ותחושות שונות, חלקן נעימות וחלקן פחות.

מלבד האינפורמציה ה"יבשה" על היועץ הארגוני, אם כן, חשוב להבין האם התחושה הניתנת בעת הפגישה היא נינוחה, כזו שתאפשר תהליך מוצלח, אמיתי ועמוק אשר ישפיע לטובה על הארגון כולו.

איך ניתן להבטיח יישום של העצות המקצועיות

הירתמות של כלל העובדים והמנהלים לתהליך השינוי, היא המשימה המאתגרת ביותר של היועץ הארגוני ושל ראשי הארגון. כאשר התהליך הזה מוגדר מראש בתור תהליך עבודה שיש ליישמו ולא כהמלצה בלבד, הסיכוי ליישום בשטח יגדל והשיפור ייראה בתוך זמן קצר. עם זאת, חשוב להתכונן מראש ולהכיר דרכי התמודדות עם התנגדויות של עובדים ומנהלים לשינויים כאלה ואחרים, תוך הטמעת הערך של "הליכה למרחקים ארוכים", אשר בסופו של דבר תיטיב עם כולם.

תחום: טיפים למציאת עבודה בהייטק

Rate this post