ג'ובס פלייס

Rate this post

עריכת דין, מינהל עסקים או אולי בכלל עיצוב? ההתלבטות לגבי תחום הלימודים המתאים עבורכם יכולה להיות קלה יותר אם תהיו כנים עם עצמכם ותעקבו אחרי מספר עקרונות.

 

הדרך שלכם לבחירת לימודים קשורה גם בחלומות שלכםהדרך שלכם לבחירת לימודים קשורה גם בחלומות שלכם

כשמקלידים את המשפט "איך מחליטים מה ללמוד" בגוגל – עולות כ-200,000 תוצאות. השאלה הזו מטרידה רבים מאוד, בעיקר ככול ששוק העבודה הופך ליותר ויותר תחרותי.

בחירת המקצוע העתידי היא החלטה חשובה הלוקחת בחשבון פרמטרים שונים: העדפות המועמד, כישורים, ביקוש שקיים למקצוע בשוק ועוד. אין ספק כי עודף המידע הקיים עשוי לגרום לבלבול, כמו גם השפעתם של גורמים אחרים, פחות רלבנטיים, כמו אופנות חולפות הגורמות למקצועות שונים להפוך לטרנדיים, או לחץ של בני משפחה וחברים.

אז איך באמת בוחרים מה ללמוד? אפשר להתלבט לבד, עם חברים, עם בני משפחה, להיעזר במידע הרב הקיים ברשת, או להיעזר במומחים. במסלול האקדמי המכללה למינהל מציעים שירות ייחודי שמסייע למתלבטים לבחור את מסלול הלימודים המתאים עבורם. תהליך הליווי האישי עוזר למתלבטים לבדוק לעומק מה הם חלומותיהם, נטיותיהם וכישוריהם, ומסייע להם להתמקד בתחום לימודים שיכול לענות על כל אלו, כאשר בסופו של התהליך ייתכן כי המתלבטים יבחרו מסלול שכלל לא קיים במכללה למינהל.

שלומי לוי, יועץ במכללה למינהל המלווה את המתלבטים, נותן כמה עצות למי שלא יודעים איזה תחום לימודים לבחור.

  מגוון מסלולי תואר ראשון שעשויים לעניין אתכם

1. מידע הוא כוח:

תרכזו את התחומים שמעניינים אתכם, ותעשו תחקיר מעמיק. קראו כמה שיותר על התחומים שסימנתם לעצמכם, דברו עם אנשים העובדים בתחומים אלו, נסו לברר דרכם, ובאמצעים נוספים, האם יש ביקוש למקצוע שבו אתם מתעניינים ומה הופך מועמדים בתחומים אלו לאטרקטיביים עבור מעסיקים.

2. תתמקדו:

ענו בכנות על השאלה האם התחום אותו אתם שוקלים ללמוד באמת מעניין אתכם. פעמים רבות הבחירות שלנו מוטות על ידי גורמים חיצוניים ולא רלוונטיים. הצלחה בתחום מסוים, ולאורך זמן, היא פועל יוצא של מידת העניין שלכם בתחום זה, וההתאמה של המקצוע לאופי שלכם ולכישורים שלכם. אל תלכו ללמוד משפטים רק כדי לרצות את ההורים, ואל תבחרו בלימודי תקשורת רק כי נראה לכם מגניב לעבוד במשרד פרסום.

3.בחינת האופציות:

לאחר שבחרתם מסלול לימודים בדקו מה האופציות העומדות בפניכם: באילו מוסדות אתם יכולים ללמוד, מה תנאי הקבלה, מי נמנה על סגל המרצים, האם המסלול מציע שיתופי פעולה עם התעשייה שיסייעו לכם לצבור ניסיון תעסוקתי, עד כמה עמוסה שנת הלימודים, האם המוסד האקדמי שבו אתם מתעניינים נחשב לאיכותי בשוק העבודה?

4. שרטטו את הדרך ליעד:

בדקו מה אתם צריכים לעשות כדי להתחיל ללמוד במסלול שבו אתם מעוניינים. האם אתם צריכים לשפר את הציונים שלכם (פסיכומטרי ובגרויות)? האם תצטרכו לשנות מקום מגורים? אתרו מה המשאבים להם אתם זקוקים כדי להגיע ליעד- כלכלים ורגשיים.

5. שימרו על ראש פתוח:

ייתכן כי אם במהלך בדיקת הדרך ליעד הנכסף אתם מגלים כי לא תוכלו לעמוד בכל הדרישות (אקדמיות, כלכליות, רגשיות), ייתכן גם כי לא תתקבלו למוסד שבו אתם מעוניינים ללמוד. לכן מומלץ להתכונן מבעוד מועד ולהכין מספר אופציות חלופיות.

או לסיכום הנה סרטון מסכם עם 5 צעדים לבחירה נכונה של התואר שלכם.

 

התבלבלתם מכל שלל המידע- עדיין לא מצליחים להחליט?

לא נורא, יש מי שיעמדו לשרותכם ויתנו לכם ייעוץ לימודים אישי. בניגוד למוסדות לימודים אקדמיים אחרים בהם הייעוץ עולה כסף, במסלול האקדמי המכללה למינהל תוכלו להגיע לפגישת ייעוץ לימודים חינם שתסייע לכם להבין ולהחליט איזה מסלול הכי מתאים לכם ומהם תנאי הקבלה הנדרשים לכל מסלול.

אתרים נוספים: תיק השקעות, עופר אלשיך, תיק השקעות

תחום: העבודה הנכונה בשבילי

Rate this post