ג'ובס פלייס

Rate this post

ניר גלילי – טיפים לבחירת מסלול קריירה שמתאים לך

קריירה, אומר ניר גלילי, שונה מאוד מעבודה. שלא כמו עבודה, קריירה צריך לתכנן לטווח רחוק, צריך לחשוב לא רק על התפקיד לתקופה הקרובה אלא גם על האפשרות להתפתח ולהתקדם. הכל מתחיל, כמובן, בצעד הראשון שהוא בחירת מסלול קריירה מתאים. בחירה נכונה תאפשר להשיג בהצלחה מטרות משולבות כמו עניין בעבודה, תנאי העסקה מתאימים לדרישות, והשתלבות מהירה יותר בארגונים השונים שמחפשים עובדים.

הקשר בין לימודים לקריירה לפי ניר גלילי

ניר גלילי, בעבר איש צבא בדרגת תת אלוף, מפקד בסיס צאלים ומנכ"ל של חברות מוכרות, מסביר שקריירה מתחילה בבחירה נכונה של מסלול הלימודים. גלילי, חשוב לציין, לצד תפקידי הניהול והפיקוד שביצע במהלך חייו, לא ויתר על לימודים אקדמיים מגוונים מגוונים (היסטוריה, מנהל עסקים למנהלים). הוא מסביר שגם ביצוע תפקידים שונים בעולם העבודה אינו חלופה לתואר ולהשכלה אקדמית לכל מי שרוצה קריירה מקצועית או תפקיד בכיר. בעולם הדינאמי של ימינו, מי שלא רוכש השכלה מתאימה פשוט נשאר מאחור לעומת אחרים. יש קשר ישיר בין הצלחה בלימודים לבין הגעה להישגים בקריירה.

מה מתאים לכל אחד

טיפים מאוד משמעותיים הם:

  1. כדי לבחור מסלול קריירה מתאים, אומר ניר גלילי, חשוב שכל אחד יבין לא רק הנקודות החזקות שלו אלא גם את נקודות החולשה. לא כל אחד יכול להיות מפתח הייטק בכיר ולא כל אחד ישתלב בקלות בעולם הפיננסים. יש כאלה שהם יזמים בנשמתם ואילו אחרים – כוחם ביכולת לרתום אחרים ולהניע אותם להגיע להישגים.
  2. אפשר לעבור אבחון מקצועי. מי שלא ממש התחבר לתחום הלימודים בתיכון, מי שלא בטוח שיודע האם הוא מוכשר מבחינה טכנית, מבחינה בין אישית, מבחינת יצירתיות – יוכל לקבל תשובות מעשיות באבחון מקצועי.
  3. לחיות את שוק העבודה – אסור לחיות בתוך בועה, אומר ניר גלילי. לפני שפונים למעסיקים שונים חשוב לפתוח טוב טוב את העיניים, להסתכל מסביב, לבדוק אופנות. כן, גם בשוק העבודה יש אופנות ויש מקצועות שצפויים בעתיד הלא רחוק להיעלם מהמפה ואילו מקצועות אחרים יהפכו לנדרשים.
  4. יזמים בנשמתם – מי שהוא יזם בנשמתו, מי שחושב שיש לו מה לחדש, מה לתרום, מה להציע אך זקוק לחופש להגשים את עצמו, בהחלט שווה לו לחשוב על הקמת עסק. לא רק בהייטק מדובר כי אם גם בתחומי השיווק, המכירות המקצועות החופשיים. אחרי הכל, יש מי שמעדיף את הביטחון שבלהיות שכיר אך לא כולם.
  5. תרבות ארגונית – לאחר שיש כיוון כזה או אחר, חשוב לבחור נכון את המעסיק, במיוחד בשלבים הראשונים של הקריירה. יש מעסיקים שמאופיינים בקיפאון מחשבתי והם מתקשים לקדם אנשים מתוך הארגון. יש ארגונים, מעסיקים ומנהלים שיודעים טוב מאוד לאפיין עובדים מוכשרים, טובים ומועילים, ואצלם אפשר בהחלט להתקדם די מהר.

 

 

 

אתרים נוספים: תיק השקעות, עופר אלשיך, תיק השקעות

 

 

 

תחום: העבודה הנכונה בשבילי

Rate this post