ג'ובס פלייס

אם אתם מתעניינים במכוניות, אולי כדאי לכם לשמוע על העבודות שממתינות לכם בעולם הרכב העתידי.

ביטחון תעסוקתי הוא אחד השיקולים החשובים של משפחות רבות. בתוך חוסר הוודאות של הכלכלה המודרנית, ענף הרכב מציע מגוון רחב של הזדמנויות למי שמעוניין בקריירה בתחום זה.

תעשיית הרכב מגיעה בדרך כלל לחדשות כשמדובר באובדן מקומות העבודה בתחום הייצור. והרושם שנוצר בשנים האחרונות הוא שנותרו רק מעט ג'ובים טובים בתחום הרכב. אבל זהו רושם שגוי. נכון שקריירה בתחום ייצור הרכבים הפכה למוגבלת יותר, אבל העתיד שממתין לטכנאים מיומנים או לנותני שירותים בענף הרכב הוא מזהיר.

הכשרה מתאימה

הצפי בעולם המערבי הוא שהקריירות בתחום שירותי תעשיית הרכב יגדלו בכ-16% עד שנת 2016.

הכשרה נכונה בתחום תעשיית הרכב היא הכרחית. הרי לא מדובר בהחלפת צמיגים לרכב או בהחלפת שמן המנוע. אדרבא, תעשיית הרכב הופכת ליותר ויותר טכנולוגית ומתוחכמת, לכן, מי שמסיים תואר טכני כלשהו ימצא שהביקוש לטכנאים בעלי הכשרה מתאימה בתחום הרכב הוא גבוה.

אחד הגורמים לביקוש גבוה לטכנאי רכב נובע בעיקר מסיבות כלכליות. כלומר, אנשים מעדיפים לשמור על המכונית שלהם לאורך זמן רב יותר ולא ממהרים לרכוש רכב חדש. לכן, הביקוש לשירותי רכב, לתיקונים או להחלפת צמיגים לרכב נמצא בעלייה מתמדת.

אולי בתחום ייצור הרכב אפשרויות העבודה נמצאות כרגע במצב של קיפאון, אבל לא כך פני הדברים בכל מה שקשור לעבודות בתחום השירות לרכב. לכן, עבודה בענפי השירותים לרכב מבטיחה קריירה יציבה במהלך העשורים הקרובים. מחלקת השירות היא המחלקה הגדולה ביותר בכל סוכנות רכב, כאשר צוות השירות כולל תפקידים מנהליים, תפקידים שקשורים לקשרי לקוחות וטכנאים.

הכשרה בתחום מנועי דיזל

אחת ההתמחויות המבטיחות לעובדים בתחום שירותי רכב היא התמחות בתיקון מנוע דיזל. מומחים טוענים כי תחום זה צפוי לגדול בשנים הקרובות בכ-11%. שימוש בכלי רכב שמונעים בסולר עולה בהתמדה, ככל שיותר משאיות ואוטובוסים משמשים לשינוע ולתחבורה ברחבי הארץ. ככל שיגבר השימוש במנועי דיזל, כך יגדל גם מספר המעסיקים שיחפשו עובדים בתחום זה.

חשוב לזכור שמנועי דיזל נחשבים לעמידים ולכלכליים יותר ממנועי בנזין, והם גם ידידותיים יותר לסביבה. לכן, תדירות השימוש בהם הולכת וגדלה.

הכשרה בתחום המכוניות החשמליות

תחום נוסף שמציע קו שלם של עבודות בתחום המכירות ושירותי הרכב צמח מהפיתוח של מכוניות הכלאיים שמשלבות הנעה בדלק עם הנעה בחשמל. מכוניות אלה, שמטרתן להפחית את התלות בגז ולהקטין את פליטת הגז לאטמוספרה, נמצאות כעת על הנתיב המהיר מבחינת הביקוש והמכירות.

עבור הבוגרים שעברו הכשרה מתאימה בתחזוקת מנוע היברידי, המכוניות החשמליות יכולות להציע הזדמנויות לקריירה מצליחה וביטחון בעבודה בטווח הארוך.

מקומות עבודה נוספים שמציעה תעשיית הרכב הם בסוכנויות הרכב, במוסכים ובמרכזי שירות. גם פתיחת חנות בתחום הרכב יכולה להבטיח הצלחה כלכלית. אם יש לכם כישורי ארגון, יכולת לאבחן ולפתור בעיות, מיומנות בתחום הטכני, במתמטיקה, ביכולת המכאנית ומוסר עבודה גבוה – מובטחת לכם קריירה מוצלחת בתחום ענף הרכב.