ג'ובס פלייס

אחרי שהכנת את קורות החיים בצורה מרשימה ומתאימה למשרה המוצעת הגיע הזמן לשלוח את קורות החיים למקומות הנכונים שיזמינו אתך לראיון העבודה.

הפצת קורות חיים ושליחתם למקום העבודה הרלוונטי נעשית בכמה דרכים שונות אך הפופולרי ביותר הוא שליחת קורות החיים דרך המייל (הדואר האלקטרוני) המופיע בהודעה של המשרה באחד מאתרי ביקוש העבודה.

שליחת דואר אלקטרוני עם קובץ של קורות החיים היא השיטה הנהוגה והכי פופולרית בימינו למרות שישנן עוד כמה שיטות אחרות כמו אתרי חברות של כוח אדם, אתרי רשתות חברתיות, בפקס או בדואר הרגיל.

עם התקדמות העולם והטכנולוגיה והתפתחות רשת האינטרנט כמובן כבר לא צריך לשלם דמי משלוח לדואר הרגיל כדי לשלוח קורות חיים לכתובת של חברה מסויימת שמכתבים רבים נשארים על השולחן לתקופה עד שייקראו, אלא אם בהצעת העבודה נרשם אחרת. למרות הקשיים בשליחה בדואר הרגיל עדיין ישנם מקומות עבודה שמעדיפים לקבל קורות חיים דרך הדואר הרגיל או אפילו בפקס.

הפצה והגשת קורות חיים

 

השיטה הכי יעילה לשליחת קורות חיים היא דרך רשת האינטרנט בשיטות ודרכי הפצה שונות כמו :

הפצת קורות החיים ע"י אתרי האינטרנט של החברה – אנשים רבים המעוניינים לעבוד בחברות מסויימות ומוצאים הצעת עבודה שמתאימה לכיישוריהם ישירות הם מכינים קורות חיים ושולחים לכתובת המייל המופיעה מתחת למשרה או ישירות דרך האתר באמצעות העלאת קובץ של קורות חייהם וזה נשלח ישירות למעסיק. בכל אתר של חברה מסויימת תוכלו למצוא פינה מיוחדת למחפשי עבודה, דרושים או קריירה שדרכה אפשר למצוא את העבודה המתאימה וכמובן אפשרות של שליחת קורות החיים לאותה משרה.

אתרי חיפוש עבודה- קיימים הרבה אתרים של חיפוש עבודה המציעים מגוון רחב של הצעות עבודה בכל התחומים ובכל האיזורים במדינה שיוכלו לענות על הצרכים של כל אחד. אתרים אלו מספקים אפשרות של שליחת קובץ קורות החיים שלכם למעסיקים מתוך אתר חיפוש העבוד או ישנה דרך אחרת ברשימת כתובת הדואר האלקטרוני או הפקס לשליחה מהמייל של מחפש העבודה. כמו אולג'ובס, יד שניה, הומלס, ויוין וכו'…

חברות השמה- הרבה מחפשי עבודה ניגשים לחברות להשמת עובדים מאחר ואינם רוצים להשקיע הרבה בחיפוש. לחברות השמת עובדים וכוח אדם ישנו מגוון רחב של בתי עסק גדולים וקטנים, חברות הייטק, תקשורת ועוד שמעדיפים להעביר את האחריות של חיפוש עובדים לחברות אלו על מנת שיתפנו לעסקיהם ולא יהיו מוטרדים בבדיקת קורות חיים, ראיונות עבודה והשמה. דרך חברות אלו אפשר להגיע למאות משרות של עבודה שיוכלו להתאים לכל אחד, חברות אלו מעסיקות עובדים עם התמחות ומיומנויות לראיין אנשים לעבודות שונות ולקבוע התאמתם לעבודה ולמשרה שהם רוצים. במקרים רבים חברות כוח האדם וההשמה מייעצים למחפש העבודה מהי המשרה שיכולה להתאים לו ולהודיע לו שתשלח קורות חייו למעסיקים כדי לראיין אותו ולקבל אותו לעבודה. חברות השמה אלו הם כמו: מנפאוור, תגבור, חבר, ועוד.

אתרי רשתות חברתיות- המקום הפופולרי ביותר לשליחת קורות חיים דרך רשת חברתית הוא הלינקדאין שנחשב לגדול ביותר אם אתה מחפש עבודה בתחום ההכשרה שלך. אתר זה נבנה במטרה עסקית מכאן הייחודיות של האתר. איך לשלוח ולהפיףץ קורות חיים באתר זה?:

  1. עליכם להתחבר ולפתוח חשבון של שם משתמש וסיסמה, להזין את הפרטים הנכונים עליך והכל כמו מספרי טלפון ודואר אלקטרוני ופרטי התקשרות אחרים אם יש. כתיבת קורות חיים אישיים שלך שיתאימו למעסיקים או העלאת או העתק מקובץ קיים.
  2. לחפש את שם החברה שבה מעוניין לעבוד והחיפוש יתן לך את האנשים המיוחסים לאותה חברה בחר באיש המתאים בדרך כלל אנשי משאבי אנוש או המעסיק עצמו להוסיף אותו אליך אחרי שתוודא שזה הוא מי שחיפשת.
  3. אחרי אישור ההוספה מהצד השני כבר מובן שאתה רוצה לשלוח קורות חייך אליו. שליחת קורות החיים מופצת באתר הזה באמצעות שליחת הקישור שניתן לך ברגע העלאת קורות החיים או כתיבתם בחשבונך. מומלץ לכתוב כמה מילים עם הקובץ ולהתנצל על ההפרעה ולהדות על העזרה.