ג'ובס פלייס

Rate this post

חיפוש עבודה תוך כדי ששבועות ההריון הולכים ומתקדמים, זה אף פעם לא דבר קל, אבל זה בהחלט אפשרי. נראה כי ישנם לא מעט מעסיקים בעלי תפיסה מיושנת שלא מוכנים לתת הזדמנות לנשים בהריון בגלל חופשת הלידה הצפויה, אך למרבה המזל המציאות הזו הולכת ומשתנה. אם גם את נמצאת בשלב שבו את סופרת שבועות הריון וממש במקרה גם בשלב של חיפוש עבודה, אנחנו רוצים לדבר על כל הנקודות החשובות שכדאי לקחת בחשבון.

האם צריך לספר על הריון בראיון עבודה?

לפי חוק, אישה בהריון בראיון עבודה לא מחויבת לעדכן על הריונה לפני חודש חמישי, פחות או יותר שבוע עשרים לפי שבועות הריון. כמובן שמועמדת שמתכננת או מנסה להיכנס להריון לא מחויבת לעדכן בדבר הזה כלל. לאחר מכן חובה לעדכן לגבי ההריון וזה לשיקול המעסיק אם לקבל את העובדת או לא. שימי לב – במקרים בהם עצם ההריון מפריע באופן ישיר לביצוע התפקיד, החוק מחייב לספר על ההריון גם לפני חודש חמישי.

עד מתי כדאי לנסות ולהתקבל לעבודה?

ההמלצה שלנו היא לנסות להתקבל לעבודה עד חודש רביעי-חמישי. הסיבה לכך היא שזמן ההתאקלמות הממוצע במקום עבודה עומד על ארבעה חודשים פחות או יותר ונשים שיתחילו לעבוד מאוחר מדי לא יספיקו להתאקלם לפני היציאה לחופשת הלידה.

חפשי את מקומות העבודה הפרוגרסיביים

מעסיקים מתקדמים מחשבתית ותפיסתית מחפשים עובדים לפי הכישורים, המוטיבציה ויחסי האנוש ולא לפי הסטטוס שלהם בחיים. מעסיק שיעריך את הכישורים שלך ירצה לקבל אותך גם אם חופשת לידה נמצאת באופק מתוך מחשבה קדימה על התרומה שלך לעסק בטווח הרחוק. לכן נשים רבים בוחרות לספר על כך ובאופן הזה ניתן לקבל תמונה טובה יותר לגבי המעסיק העתידי.

שיהיה בהצלחה ובשעה טובה ומוצלחת!

מרחבי הרשת:

עופר איתן – ערוץ יוטיוב

תחום: טיפים למציאת עבודה בהייטק

Rate this post