ג'ובס פלייס

עבודה הינה השלב החשוב ביותר בחיינו כל עוד אנו נמשיך בה לאורך שנים ותקופות ארוכות. לכן עלינו למצוא ולקבוע מה היא העבודה והקריירה שתתאים לנו ולכשרונות שלנו על מנת שנוכל להמשיך ולהתקדם בה כמו שצריך. מכאן נובעת החשיבות לצורך בחירת המקצוע המתאים בהקפדה, למרות שישנם הרבה אנשים שהולכים בדרך הפוכה ובוחרים במקצוע שלא מתאים להם מבחינת קריירה.

רוצה להיות עו"ד, רופא, מהנדס, עובד בחברת היי טק, איש תקשורת, רואה חשבון, שחקן, אמן, כמו אבא, כמו אמא, וכו'… אך בסוף האם העבודה מתאימה לך? האם אתה מרוצה? והאם זה מספק אותך עם תוחלת החיים שהולכת ועולה? כמה זמן תוכל להישאר באותה עבודה? … אין אפשר לדעת מה יכול להיות.

כדי להצליח בעבודה חייבים לאהוב אותה ולהנות ממנה. קריירה שניה היא הזדמנות לקטוף פירות מניסיונך, מתפקידך בעבר ומכל הידע שצברת. איך אפשר לדעת מה הכיוון המתאים מבחינת קריירה שניה ומקצועית? מה אתה אוהב? ומה אתה נהנה לעשות?. מכאן תוכלו לפתח קריירה מתאימה, מקצועית וספקת אותכם מאחר והתשובות למה קל לכם לעשות ומה אתם אוהבים לעשות הינם תחילת המקום שממנו תוכלו להחליט.

מהי קריירה שנייה?

קריירה שניה בדרך כלל הינה הסבה מקצועית לעבודה הנוכחית שאתם מבצעים. וישנם מקרים שהיא קריירה נוספת לנוכחית שבה אתם עוסקים. ובכן, מהם הגורמים המשחקים תפקיד בחיי האדם לשנות מקצוע, תפקיד או משרה מסויימת? ומה ההשפעות הנפשיות שגורמת עבודה בלתי רצויה?… מחשבות אלו מלווים בקונפליקטים, ספקות וחשבונות נפש, שחיקה, או פשוט להרגיש טוב בקריירה שנייה אחרת או נוספת ומכאן נגזר הצורך לחפש משרה אוחרת, עיסוק וקריירה שנייה או שלישית אפילו.

כיום, היצע המשרות רחב ועשיר מאד ותחומי הקריירה רבים ומגוונים שזה גורם להרבה אנשים לעבור ממשרה אחת לאחרת יותר מפעם אחת וזה כמובן לגיטימי עם תוחלת החיים העולה, אשר חשוב לעבוד ולמצוא את המשרה שתספק אותכם מכל הבחינות, הכספית, הנפשית והגופנית.

כשמעלים את הנושא של קריירה שנייה מתייחסים בדרך כלל לעובדים רבים שביצעו עבודות אינטנסיביות של 10- 15 שנים במקום עבודה אחד ובתחום עיסוק מסויים שכאן עולה הצורך להחליף מקצוע ולחפש משרה ועיסוק שונה על מנת להגיע לשינוי משמעותי בחייהם. שינוי זה יכול להשפיע בצורה משמעותית על חייו כאשר הוא פונה לתחום שונה באופיו, בצורתו, ומהותו.

קריירה שנייה

מה מניע את מי שמחליט להחליף את הקריירה?

ההשפעות והגורמים שמניעים אותנו לחפש עבודה במקום חדש במסגרת קריירה שנייה מתבטאים בכמה נושאים חשובים והם:

  • כסף- ההכנסה והמצב הכלכלי- אחד הגורמים שמשפיעים עלינו להסבת מקצוע, קריירה שניה ועיסוק אחר הוא העלאת רמת החיים מבחינה כלכלית. לכן לפני שפונים לקריירה שנייה לחשוב איך היא יכולה להשפיע על ההכנסות והכלכלה של המשפחה. לבחון את תנאי העבודה כמו המשכורת, פנסיה, קופות גמל וכו'… להבין שקריירה שנייה עשויה ליצור הכנסות גבוהות או נמוכות ממה שקיבלתם בקריירה הראשונה שלך, וזה תלוי בבבחירה שלך..
  • אורך העבודה- אנשים רבים מגיעים למצב שבו הם לא יכולים לעבוד שעות מרובות אלא רוצים לחפש משרה עם שעות גמישות יותר לכן זוהי סיבה שיכולה להשפיע עלינו לחפש משרה אחרת.
  • הישגים והתקדמות- במקרים רבים אנשים ועובדים מוכשרים לא יכולים להתקדם במקום עבודתם הנוכחי מסיבות מסויימות אך במקום אחר יכולים להתקדם ולממש את רצונם בלהיות מנהלים, בכירים וכו'…
  • מיקום- זהו גורם משפיע ביותר על אלו שרוצים למצוא עבודה שתהיה קרובה לבית, נמאס להם מלחכות בבקקים כל בוקר, נמאס מלרדוף אחרי חניה, או לפספס או הרכבת, האוטובוס וכו'… לכן בהזדמנות הראשונה הם אלו שיחשבו ראשונים להחליף מקום עבודה ולעבור לקריירה שנייה.
  • פרישה מוקדמת – ישנם הרבה מקצועות ותפקידים שבהם גיל הפרישה הוא מוקדם כמו במערכת הביטחון, ההוראה שנחשבים בעלי נסיון מוכח ורב כך שיוכלו לחפש מקצוע אחר רלוונטי למסגרת שבה עבדו ויוכלו להנות מתנאים חדשים ומתאימים לצרכיהם.

 כאשר חושבים על קריירה שנייה חשוב לקחת בחשבון את מודל ההעסקה כמו – תפקיד כשכיר, עצמאי, עבודה מהבית כפרלינס בעל שעות עבודה מוכתבות או עצמאי וניהול פרוייקטים מהבית לטווח ארוך.